Výpočet havarijního pojištění

Výpočet havarijního pojištění lze provézt pomocí kalkulačky, kterou najdete na mnohých webových stránkách zabývajících se havarijním pojištěním. Havarijní pojištění patří do skupiny pojistných produktů zahrnujících ochranu případných rizik, která mohou nastat během provozování motorového vozidla. Jedná se o doplňkové pojištění vozidla, které je možné s pojišťovnou sjednat nad rámec povinného ručení. Pojištění pro havárii si každý vlastník motorového vozidla může, ale nemusí uzavřít. Rozhodnutí zcela závisí na každém majiteli vozidla a jeho odpovědnosti za případné následky nečekané havárie. Pojištění lze sjednat, u kterékoliv pojišťovny, která tento druh pojištění poskytuje.

Výpočet havarijního pojištění – k čemu slouží?

Než přistoupíte k výpočtu havarijního pojištění, je třeba si uvědomit, k čemu vlastně tento druh pojištění slouží. Je všeobecně známo, že každý majitel motorového vozidla má každoročně zákonnou povinnost platit povinné ručení. Odpovědnost za škody z provozu motorového vozidla má každý vlastník, který své vozidlo provozuje na zdejších komunikacích. Přičemž povinné ručení kryje pouze možná rizika způsobená jinému vlastníkovi či provozovateli motorového vozidla. Vlastní škody na vozidle, ale nepokrývá. Z tohoto důvodu je třeba, pokud vlastník vozidla chce mít zabezpečenou i tuto stránku rizik, uzavřít ještě další doplňkové pojištění vozidla. Pro pokrytí případných škod na vlastním vozidle je třeba sjednat havarijní pojištění a řadu dalších připojištění.

Výpočet havarijního pojištění - u koho uzavřít pojistnou smlouvu?

Výhodnější variantou uzavření havarijního pojištění je sjednání u té stejné pojišťovny, u které již platíte povinné ručení. V případě dalšího připojištění zaměřeného na ochranu a pokrytí případných škod na vlastním vozidle je možné získat řadu slev a bonusů.

srovnávejte havarijní pojištění nejvýhodněji, co je havarijní pojištění ?, havarijní pojištění ještě rychleji

Výpočet havarijního pojištění